Autor: webmaster | Utorok 23 apríl 2013 - 08:45:35 | Kategória správy: Tlačové správy (Press - rok 2013)
V nedeľu 21. apríla bola oficiálne otvorená nová tréningová hokejová hala na Klokočine, nad ZŠ na Škultétyho ulici, ktorá bude mať celoročné využitie. Hala má rozmery 66 x 40 metrov, samotná ľadová plocha má 26 x 56 metrov, čo je podľa regulatív Medzinárodnej hokejovej federácie najmenším akceptovateľným rozmerom pre hraciu hokejovú plochu.

Na športovisku je šesť šatní, sušiareň, sprchy s teplou vodou i sociálne zariadenia, k dispozícii sú aj novovytvorené parkovacie miesta. Hľadisko má kapacitu 288 divákov. Riaditeľom a správcom novej tréningovej haly je nitriansky mestský poslanec Štefan Klačko. Ľadová plocha bude slúžiť od pondelka do piatka, od 8.30 do 13.00 h, žiakom materských, základných a stredných škôl, pre verejnosť bude k dispozícii v sobotu a v nedeľu od 13.30 h do 15.30 h. Halu, ak si ju objednajú, budú môcť využívať i zástupcovia firiem.
Primátor Jozef Dvonč vo svojom príhovore, okrem iného, konštatoval, že je rád, že sa vďaka podpore nitrianskych mestských poslancov  podarilo v Nitre otvoriť tretiu ľadovú plochu v meste, ktorú budú môcť využívať občania z Klokočiny a Čermáňa.
„Ďakujem za podporu mestu Nitra, ktoré nám vždy vyšlo v ústrety, dúfam, že sa vám tu bude dobre športovať,“ dodal zástupca investora Daniel Bihári.
Mesto Nitra za posledné roky pravidelne a systematicky pokračuje v budovaní športovísk. V roku 2009 bola otvorená Korčuliarska aréna na Jesenského ulici, vedľa Zimného štadióna, ktorá slúži školám, krasokorčuliarom, rekreačným korčuliarom a zamestnancom firiem.
Netreba tiež zabúdať, že každá mestská časť má moderné multifunkčné ihrisko, podpora rekreačného športu zo strany mesta je na vysokej úrovni.  
Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili i zástupca primátora Štefan Štefek, prednosta mestského úradu Igor Kršiak a nitrianski mestskí poslanci.

FOTO: Slávnostnú pásku prestrihli primátor mesta Nitry Jozef Dvonč a zástupcovia investora z firmy STAVEX REAL, s.r.o., Bratislava Filip Fedák a Daniel Bihári.  

FOTO: Divákom sa predstavil i KRASO KLUB MESTA NITRY. (j)